Minust

Olen alati arvanud, et pole midagi huvitavamat sellest, kuidas inimesed oma igapäevaelu elavad ning saadud kogemustele tagasi vaatavad. Inimesed ja nende elude lood, sealhulgas minu enda oma, on mind huvitanud nii kaua, kui mäletan: lugesin kooliajal kõige parema meelega elulooraamatuid ja imestasin selle üle, kuidas tuntud inimesed oma lapsepõlve nii hästi mäletavad ja nii heast kui ka halvast ausalt rääkida julgevad. Nüüd tegelen oma perekonnalooga vanade päevikute, suguvõsafotode, surnuaedadel käimise, genogrammide-sugupuude ja pereteraapia kaudu. Peresuhted ei ole alati lihtsad – pigem vastupidi –, aga usun kogu südamest, et need on pingutamist, enda arendamist, tööd ja vaeva väärt.

Olen kaitsnud bakalaureusekraadi ajakirjanduse ja psühholoogia erialadel Tartu Ülikoolis ning teinud tööd nii meediavaldkonnas kui ka gümnaasiumiastme psühholoogia valikaine õpetajana. Astusin oma esimese juhusliku sammu pereteraapia suunas Hollandis elades, kus kaitsesin Leideni Ülikoolis oma kliinilise psühholoogia eriala magistrikraadi. Töö, mille teema valimises sain vaid osaliselt ise kaasa rääkida, uuris vanemate ja nende laste võõrandumist vanema psüühikahäire või kroonilise haigusega seoses.

Pereteraapia õpe tuli minu ellu läbi ühe täiendkoolituse aastal 2018 ja kõnetas mind esimesest hetkest peale. Lõpetasin 2022. aasta veebruaris kolm aastat kestnud perekonnapsühhoterapeudi pädevuskoolituse II astme õppe Kiira Järve Pereteraapia Koolituskeskuses Tartus. Nüüd ootavad mind ees kaks töist aastat kogenud pereterapeutide supervisiooni all. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Lisaks pereteraapia praktiseerimisele olen tehnoloogiavaldkonna iduettevõtte GuavaHR kaasasutaja ning tean hästi ka seda, kuidas tööst võib ühel hetkel oluline pereliige saada. Mul on läbipõlemise kogemus, mistõttu oskan nüüdseks väga hinnata rahulikku omaetteolemist. Kõige mõnusamalt puhkan pimedas kinosaalis, aias nokitsedes, jalutades ja lugedes. Kasvatame koos abikaasaga pisikest poega ja taksikoera.

Olen teraapiakogemuse saanud nii terapeudi kui ka kliendi rollis. See on mind veennud, et kellegi teise muutmiseks on ainus variant muuta iseennast, sest kui muutub süsteemi – ehk perekonna, sõpruskonna või töökollektiivi – üks osa, ei jää ka teistel midagi muud üle, kui oma käitumist muutustega kohandada.

Töötan igat sorti perekondade ja individuaalklientidega, kes otsivad lahendust oma tuum- või päritoluperekonda puudutavatele muredele. Minu vastuvõtule võib pöörduda üksi, koos partneriga, lastega, vanematega… Esimesele seansile ootan reeglina kogu koos elavat perekonda. Kui see on teraapia eesmärgi ja kliendi vajadustega kooskõlas, töötame sugupuude-genogrammide ja fotodega ka minu teraapiaruumis.

Kohtumiseni!

Britt Velling, 6. veebruaril 2022

Pereterapeut Britt Velling

Väljaõpe ja läbitud koolitused

2022 – “Sissejuhatus tunnetekesksesse paariteraapiasse”, koolitaja Roman Timofejev
2022 – Gordoni Perekool, koolitajad Auli Andersalu-Targo & Agne Vilt
2022 – “The Healing Power of Relationships Summit”
2022 – Eesti Pereteraapia Ühingu 32. sünnipäeva konverents “Trauma mõju ja narratiivid”
2022 – Tiiu Bolzmanni konstellatsioonide töötuba Tartus
2019–2022 – perekonnapsühhoterapeudi pädevuskoolituse II astme õpe, Kiira Järve Pereteraapia Koolituskeskus
2019 – Eesti Psühholoogia Konverents 2019: Töönauding läbi vaimse tasakaalu
2019 – 10th Conference of the European Family Therapy Association “Visible and Invisible: Bordering Change in Systemic Family Therapy”
2019 – EFTA-NFTO konverents „The family is a resource for the individual. Isolation within the family. Relationship cures.“
2019 – Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni kevadkonverents “Enesehinnang ja minapilt”
2018 – TÜ psühholoogia instituudi ja Eesti Psühholoogide Liidu juubelikonverents “Eesti mõõdud”
2018 – Katriito 10. juubeli konverents “Keha ja psüühika”
2018 – Pereterapeudi pädevuskoolituse I astme õpe, Kiira Järve Pereteraapia Koolituskeskus
2017–2018 – Leideni Ülikool (Holland), kliiniline psühholoogia, magistrikraad, cum laude
2016 – Seminar “Toit ja psüühika”, koolitaja Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskus Sensus
2012–2016 – Tartu Ülikool, ajakirjandus ja psühholoogia, bakalaureusekraad